Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a Duna-ági horgászat legfrissebb híreiről!

Eseménynaptár

Egyesületi CSapatbajnokság 2016

A verseny fotói megtalálhatóak a Galériában!

2015-ben a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség elnöksége hagyományteremtő szándékkal a verseny horgászat népszerűsítésének céljából megbízta a Versenysport Bizottságot, hogy rendezzen egy kötetlenebb szabályrendszerű csapatversenyt, melyen a kisebb egyesületek is képviseltethetik magukat. A csapatoknak négy főből kellett állniuk kettő úszós és kettő feeder kategóriájú versenyzőből, valamint megragadva az alkalmat, gondolva a jövőre is egyúttal rendeztünk egy kis versengést az utánpótlás kategóriájú horgászoknak is.

2016. június 12.-én vasárnap immár második alkalommal rendeztük meg az utóbbi pár évben rekordot jelentő nyolc nevező csapat számára a versenyt a legendás Csepeli „Cső-hídi” Versenypályán.  A versenyre nevezett a Csepel Horgászegyesület, a Bugyi Horgászegyesület, a Kinizsi Horgászegyesület, a Ráckeve Horgászegyesület, a Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgászegyesülete, valamit a Molnár-sziget Horgászegyesület, ők két csapatot is indítva és végül, de nem utolsósorban a Sügér Horgászbolt csapata aki szintén Molnár-sziget HE. tagokból állt össze.

A versenyzés körülményei ideálisak voltak egyetlen zavaró körülménytől eltekintve, a Duna áradásának köszönhetően a Kvassay- zsilipen keresztül igencsak zavaros víz folyt a Ráckevei Duna-ágba, ami kihatott a halak étvágyára.

Az első feederes szektorban Schmidt Attila a Molnár-sziget HE. versenyzője és a csepeli Nedvesi János, valamint a Kinizsis Puskás György vívott nagy csatát az első hely megszerzése érdekében. Végül Nedvesi János gyönyörű dévérkeszegéinek köszönhetően,  3050g-ot zsákmányolva nyerte szektorát, mint később kiderült egyben ő fogta a pályán aznap a legtöbb halat.

A második feederes szektort a Sügér Horgászbolt- Molnár-sziget HE. versenyzője Domján Zoltán nyerte 1760g-os fogással nagyon kiélezett küzdelemben mindössze 30g-al megelőzve az 1730g halat zsákmányoló Pataki Zoltánt, aki a Csepel Horgászegyesület versenyzője.

Úszós kategóriában az első szektort a csepeli Ribli János Balázs nyerte 2850g-os fogással, Jani rakós bottal mesterien a bodorkákat, sügéreket és kisebb dévér és karika keszegeket szedegetve érte el ezt az aznapi kiváló eredményt.

A második úszós szektort a Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgászegyesületének versenyzője Molnár László nyerte 2280g-os fogással, Laci gyűrűs bottal horgászva több kisebb balint zsákmányolva érte el ezt az eredményt. A szektor második a már-már pergető legendának számító Algayer Zoltán lett, aki mesterien forgatva a sneciző botot 1510g kishalat vadászott össze.

A legifjabbak vetélkedését a Molnár-szigeti Bodzsár Norbert Márk nyerte feeder bottal horgászva 1870g-os fogással, megelőzve a 1260g snecit nagyon ügyesen összehorgászó szigetszentmiklósi Sás Áron előtt.

Összesítve a 2016. évi Egyesületi Csapatverseny bajnoka mindösszesen 9 ponttal a Sügér Horgászbolt - Molnár-sziget HE csapata, a második helyen a Csepel Horgászegyesület csapata végzett 10 ponttal és a harmadik a Molnár-sziget Horgászegyesület I.-es csapata lett 13 ponttal. A díjakat Török Mátyás a Ráckevei Duna-ági Horgász Szövetség elnökségének tagja adta át. Az eredményhirdetés után a csapatok tagjait vendégül láttuk egy ebédre, ami grillcsirke volt friss kovászos uborkával és mindenkinek nagyon ízlett!

A fogási eredmények vélhetően a zavaros víznek köszönhetően elmaradtak a korábbiaktól, de így sem panaszkodhatott senki, hiszen azért ha kisebb mennyiségben is, de a halfogások megvoltak. Természetesen a halak a kíméletes mérlegelés után éppen és egészségesen visszakerültek a vízbe. A győzteseknek gratulálunk és 2017.-ben is mindenkit várunk szeretettel!