Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a Duna-ági horgászat legfrissebb híreiről!

7  8  910111213
14151617181920
212223242527
28293031

Egyesületi csapatverseny 2015A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség elnöksége a verseny horgászat népszerűsítésének céljából megbízta a Versenysport Bizottságot, hogy rendezzen egy kötetlenebb szabályrendszerű csapatversenyt, melyen a kisebb egyesületek is képviseltethetik magukat.
Ezen törekvésnek megfelelően írtuk ki az első Egyesületi Csapatbajnokságot. A csapatoknak négy főből kellett állniuk kettő úszós és kettő feeder kategóriájú versenyzőből.

Megragadva az alkalmat, gondolva a jövőre is egyúttal rendeztünk egy kis versengést a legifjabb úgynevezett U14-es kategóriájú horgászoknak is.

2015. június14.-én hagyományteremtő szándékkal a Csepeli „Cső-hídi” Versenypályán rendeztük meg a versenyt. Hat egyesület hét csapata adta le a nevezését a Csepel Horgászegyesület, a Kinizsi Horgászegyesület, a Ráckeve Horgászegyesület, a Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgászegyesülete, a Postás Horgászegyesület, valamit a Molnár-sziget Sporthorgász Egyesület, ők mindjárt két csapatot is indítva.

A versenyzést a szélsőségesen meleg időjárás igencsak megnehezítette, a hőmérő higanyszála a déli órákban már majdnem a 40 fokot is elérte. A csapatvezetők feladata bővült, biztosítaniuk kellett a versenyzők megfelelő folyadék utánpótlását is a tikkasztó melegben.

Az első feederes szektorban Szabó Róbert a Molnár-sziget Sporthorgász Egyesület versenyzője és a csepeli Pataki Zoltán vívott nagy csatát az első hely megszerzése érdekében. Végül Róbert az úgynevezett görgetős feeder technikájának köszönhetően, egyedülálló módon szinte a verseny egész időtartama alatt kézben tartott bottal 7660g-ot zsákmányolva Pataki Zoltánt szinte pontosan 2 kg-al megelőzve nyerte szektorát, mint később kiderült egyben ő fogta a pályán aznap a legtöbb halat.

Egyesületi csapatverseny 2015Szabó Róbert 7660 g-os zsákmánya

A második feederes szektort a Molnár-szigeti Szikszai Levente nyerte 5350g-os fogással nagyon kiélezett küzdelemben a 4600g-ot zsákmányoló Nedvesi János előtt, aki a Csepel Horgászegyesület versenyzője. Úszós kategóriában az első szektort a szintén Molnár-szigeti Serman László nyerte 3280g-os fogással. Laci végig gyűrűs bottal horgászva érte el ezt a kivalló eredményt maga mögé utasítva ifj. Törpényi Tituszt a Ráckevei HE. versenyzőjét, aki 2060g-os fogásnak örülhetett. A második úszós szektor elsősége két Molnár-szigeti versenyző a tízszeres rekord Női Országos Egyéni Bajnok Rimmer Noémi és a rutinos rókának számító Schmidt Attila között dőlt el. Attila gyűrűs bottal horgászva 3990g-ot zsákmányolt, míg Noémi másfél óra nagyon szerény eredményt hozó keszeghorgászat után snecizve 3650g apróságot összefogva lett a második. Ha Noémi fél órával hamarabb nyúl a sneciző botokhoz bizony szektor győzelmet ünnepelhetett volna.

A legifjabbak vetélkedését a Molnár-szigeti Bodzsár Norbert Márk nyerte feeder bottal horgászva 2960g-os fogással, megelőzve a 2080g snecit nagyon ügyesen összehorgászó csepeli Csépányi Bárdos Anna előtt. A harmadik helyen a szintén Molnár-szigeti Szabó Dominik végzett 1700g-os fogással, a negyedik, pedig a Szigetszentmiklós HE. versenyzője Sás Áron lett 1370g-al.

Összesítve a 2015. évi Egyesületi Csapatverseny bajnoka mindösszesen 7 ponttal a Molnár-sziget Horgász Egyesület I.-es csapata, a második helyen a Csepel Horgász Egyesület csapata végzett 12 ponttal és a harmadik a Molnár-sziget Horgász Egyesület II.-es csapata lett 14 ponttal. A díjakat Rudnay Attila a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség elnökségének tagja adta át. Zelei József ezúttal duplán örülhetett, mindkét Molnár-sziget csapata a dobogón végzett. Az eredményhirdetés után a csapatok tagjait vendégül láttuk egy ebédre, ami töltött káposzta volt és mindenkinek nagyon ízlett!

A fogási eredmények vélhetően a nagy melegnek köszönhetően elmaradtak a korábbiaktól, de így sem panaszkodhatott senki, hiszen azért ha kisebb mennyiségben is, de a halfogások megvoltak. Érdekességként megjegyezném, hogy a verseny alatt négyen is zsákmányoltak 1-2kg közötti szürke harcsát, a Ráckevei Dunaág ismét tanúságát adva evvel méltán híres harcsaállományáról. Természetesen a halak a kíméletes mérlegelés után éppen és egészségesen visszakerültek a vízbe.

A győzteseknek gratulálunk és 2016-ban is mindenkit várunk szeretettel!